Bupa Türkiye

Uluslararası sağlık sigortası sağlayıcısı ve sağlık grubu olarak faaliyet gösterdiği alanlarda lider olan Bupa, 1947 yılında Birleşik Krallık’ta kurulmuştur.

“Her türlü hastalığın önlenmesi, hafifletilmesi ve iyileştirilmesi” amacıyla; hissedarsız bir şirket olarak kurulan Bupa, İngiltere başta olmak üzere, Avustralya, İspanya, Polonya, Şili, Yeni Zelanda, Hong Kong, ABD, Brezilya, Orta Doğu ve İrlanda'nın yanı sıra, Suudi Arabistan ve Hindistan'daki ortak işletmeler aracılığı ile de yaklaşık 80.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Bupa, sağlık sağlayıcıları, brokerler, distribütörler, iş ortakları ve ortak girişimler gibi çok çeşitli ortaklıklar da sürdürmektedir.

9 farklı ülkede direkt veya dolaylı yatırımları bulunan Bupa, müşterilerinin “daha uzun, daha sağlıklı, daha mutlu yaşamalarına yardımcı olma ve daha iyi bir dünya yaratmak” amacı ile faaliyetlerini yürütürken, mevcut ve prospektif müşterilerin yararına daha fazla ve daha iyi sağlık hizmeti sunabilmek için yatırımlar yapmaktadır.

2020 yılında Bupa Acıbadem Sigorta’nın %100 sahibi olarak Türkiye de ilk yatırımı ile faaliyetine başlamış olup, 2023 itibari ile Bupa Turkey Sağlık Hizmetleri A.Ş. ticari unvanı ile entegre sağlık hizmetleri alanında faaliyetlerine başlamıştır.

Daha fazla bilgi için, www.bupa.com.tr  sitesini ziyaret edebilirsiniz.