Diş Beyazlatma 


Güzel ve doğal bir yüzün en önemli tamamlayıcılarından biri bembeyaz parlayan dişlerdir. Ama günlük yaşantı içerisinde ihmal edilen diş fırçalama, tüketilen besinler, içecekler, kullanılan ilaçlar ve sigara kullanımının etkisiyle zaman içerisinde dişlerde lekelenmeler, sararmalar meydan gelir ve dişler beyazlığını kaybeder. Hayal edilen, hep özenilen bembeyaz dişlere kavuşmak diş beyazlatma yöntemleri ile mümkündür.

Beyazlatma işlemlerinin ardından beyazlık etkisini uzun süre muhafaza etmek için renkli yiyecek ve içecekleri tükettikten sonra hemen ağızınızı çalkalamalı, mümkün ise dişlerinizi fırçalamalısınız. Renkli yiyecek ve içeceklere domates, böğürtlen, vişne, kiraz, kuş üzümü, ketçap, salça, yemeklerde kullanılan sos ve baharatlar, meyve suları, kırmızı şarap, kahve, çay örneklerini verebiliriz.

Diş beyazlatma fiyatları seçilen yönteme bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Diş beyazlatma yöntemlerini senCard Dental’da 2 ana başlık altında sıralıyoruz;

Lazerli Diş Beyazlatma Yöntemi

Kullanılan Cihaz: Philips Zoom Whitespeed

Philips Zoom Whitespeed; değişebilen yoğunluk ayarları ile hastaların rahat ve olumlu beyazlatma tecrübesi yaşamasını sağlar. Yapılan araştırmalara göre; Philips Zoom Whitespeed cihazı ile tedavi edilen hastaların %99’u neredeyse hiç biri hassasiyet problemi yaşamamıştır. Mavi ışık lazer teknolojisi sayesinde %25 HP ile %40 HP jel kullanan rakiplerinden %55 oranında daha beyaz bir sonuç alınabilmektedir. Sadece 45 dakikada 8 tona kadar beyazlatma sağlar. Ayrıca profesyonel diş beyazlatma markaları arasında dünyadaki hastaların 1. tercihi Philips Zoom Whitespeed teknolojisidir.

Lazersiz Diş Beyazlatma Yöntemi

Kullanılan Malzeme: Opalescence Boost

Opalescence Boost’un kendi aktivatörü (%38 HP) sayesinde lazere ihtiyaç duymaksızın beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilir. Sadece 40 dakikalık bir seans ile dişleriniz 2-4 tona kadar beyazlatma sağlar. İşlem sonrasında geçici diş hassasiyetiniz olabilir. Opalescence ürünleri ise bu hassasiyeti ortadan kaldırmak ve azaltmak için potasyum nitrat ve florid gibi özel bileşenler içermektedir.

Size özel hazırlanan beyazlatma plakları ile düşük dozda asit içeren ev tipi beyazlatma ajanınızı ister sabah (Philips Zoom Day White %6 HP); ister gece uyurken (Philips Zoom Nite White %16 HP) kullanarak ofis tipi beyazlatmayı idame ettirebilirsiniz. Ve 1-2 ton daha rengin açılmasını sağlayabilirsiniz. Ev tipi beyazlatma Ofis tipi ile kombine olarak tavsiye ediyoruz. Ama tek başına uygulanması verimli değildir.