IPS Emax Kaplama


IPS Emax kaplama monolitik lityum disilikat seramikten oluşmaktadır. Malzemenin camsı olması sayesinde ışık geçirgenliği çok yüksektir, böylece doğala en yakın sonucu sağlamaktadır.

Estetik diş hekimliğinde, genellikle ön grup dişlerinde ve tek kronlarda tercih edilmektedir. 3 üyeden daha uzun köprülerde camsı yapısı sebebiyle tercih edilmemektedir. Tek parça malzemeden preslenerek yada bilgisayar ortamında adaptasyonu yapılarak milleme yöntemiyle üretilir. Alt yapı provası olmadığından hızlı bitim süresine sahiptir (2-3 gün).

IPS Emax Kaplama aşağıdaki sorunlar için kozmetik bir çözüm sunar:

 

Lekeli Dişler – Emax kronları ve kaplamaları ile lekeli dişlerinize veda edin. Bu porselen protezler oldukça yarı saydamdır ve mükemmel kırılma ve yontma direncine sahiptir.

Eğri Dişler – Protez uzmanları Emax kronları, özellikle ön tarafta, eğri dişlerin yapısını ve şeklini düzeltmek için de kullanılır.

Kanal Tedavisi Yapımı Dişler – Kanal tedavisi uygulanan dişler daha hassas olma eğilimindedirler. Bu sebeple Emax ile yapılan dolgu işlemleri bu tür dişleri restore etmek için estetik ve mükemmel bir yöntem sunar.

Kırık Dişler – Protez uzmanları Emax kronlarıyla da kırık dişleri restore ederler.

IPS Emax Kaplama ve Zirkonyum Kaplama Arasındaki Fark Nedir?

IPS Emax kuron ve zirkonyum kuron her ikisi de estetik diş hekimliği uygulamalarıdır. Nasıl ki Porselen Kuronlara göre zirkonyumun ışık geçirgenliği fazla ise , IPS Emax kuronların ışık geçirgenlikleri zirkonyum kuronlara göre daha fazladır. Bu nedenle Emax kuron uygulanan durumlarda daha doğal ve estetik bir görüntü elde edilir. Zirkonyum kuronlar ise Emax kuronlara göre daha dayanıklıdır. Eğer birden fazla diş eksikliği varsa, Protez uzmanları Emax köprü protezleri kırılganlıkları nedeniyle uygulamaz yerine zirkonyum köprü protezleri uygular.